Infokanál

V současné době jsme dostali příležitost vyzkoušet novou formu komunikace s Vámi, občany města Rychnov u Jablonce nad Nisou. Máme sice INFO kanál, přes který Vám odesíláme SMS, ale níže popsaná aplikace je zase o více než krok dál. Máme veřejný rozhlas, ale ten je velice poruchový a má malé pokrytí města. Mé přání je, aby jste měli co nejvíce užitečných informací o dění ve městě, proto nyní zkoušíme, jaký bude z Vaší strany zájem o tuto novinku. Takže pokud chcete, můžete aplikaci zdarma vyzkoušet. Ti z vás, kteří jsou zaregistrováni v INFO kanálu, budou SMS dostávat dál, ale registrovat se můžete také pro odběr, emailu, zprávy do aplikce, či hlasovou zprávu. 

Tomáš Levinský, starosta města.

 

 Představte si, že jste na nákupu, na dovolené nebo v práci a nastane nenadálá situace jako například havárie vodovodu, přerušení dodávek elektřiny nebo povodně. Díky Mobilnímu rozhlasu Vás může město během několika vteřin ZDARMA informovat do mobilního telefonu a vy můžete okamžitě zareagovat. Nakoupit balenou vodu nebo svíčky nebo na nic nečekat a zamířit domů pomoci stavět protizáplavové bariéry a ochránit tak nejen svůj majetek ale i životy spoluobčanů. To všechno díky Mobilnímu rozhlasu – nové komunikační platformě pro obce. Mobilní rozhlas ale neslouží jen k informování o krizových situacích, jeho výhod je mnohem více.

Vyberte si informace, které budete dostávat

Na rozdíl od klasického obecního rozhlasu nebo některých aplikací se nemusíte bát, že by Vám každou hodinu pípal telefon s neužitečnými informacemi z města. Při přihlášení k odběru zpráv si totiž můžete zvolit o jaký typ zpráv máte zájem. Zajímají Vás jen krizové zprávy nebo chcete vědět i o sportu, kulturních událostech nebo aktivitách pro rodiny s dětmi? Záleží jen na Vás. Každá hromadná zpráva je cílená nejen podle těchto preferencí, ale také podle bydliště. Informace o uzavírkách, haváriích nebo čištění ulic Vám tedy dojdou skutečně jen tehdy, když se Vás budou týkat.

Efektivní předávání informací díky 5 komunikačním kanálům

Zastupitelstvo bude mít celkem 5 možností, jak Vás informovat. SMS zprávy jsou ideální pro krizové situace. E-mail se naopak využívá pro pozvánky a programy kulturních akcí. Hlasové zprávy jsou nezastupitelné při získávání rychlé zpětné vazby od Vás obyvatel. Méně důležité zprávy a připomenutí budeme naopak posílat bezplatnými zprávami přímo do mobilní aplikace. Tímto způsobem Vás město může informovat přiměřeně situaci, ale skutečně v každé situaci.

Podílejte se na rozhodování o současném dění díky minireferendům

Mobilní rozhlas nabízí unikátní možnost hlasových referend, kdy město jednoduše vytvoří dotazník a ten pošle formou klasického hovoru do mobilních telefonů obyvatel města. Občané mohou na otázky v referendu odpovědět jednoduše stisknutím klávesy na jejich mobilním telefonu, a tak rozhodnout například o umístění nového hřiště, projevit zájem o recyklaci odpadu nebo potvrdit účast na kulturních událostech. Konečně budete moci projevit svůj názor tak, aby byl skutečně slyšet.

Cool a užitečná aplikace Mobilní rozhlas pro chytré telefony

Kromě přijímání zpráv z radnice doporučujeme také stažení aplikace Mobilní rozhlas. Najdete tam aktuality z města, kontakty a otevírací dobu úřadů, tipy na nejzajímavější aktivity a seznam nejdůležitějších tísňových linek, takže můžete v případě nenadálých událostí okamžitě zavolat záchrannou službu, hasiče či policii.

 

Nahlaste nepořádek nebo zničený veřejný majetek fotohláškou

v sekci Fotohlášky Zmapujto můžete vyfotit a poslat městu náměty na zlepšení. Stačí přímo v aplikaci vyfotit černou skládku, nesvítící lampu nebo zničenou lavičku, označit místo a odeslat. My se již postaráme o nápravu. Věříme, že Mobilní rozhlas bude užitečným nástrojem, díky kterému budete mít všechny důležité informace na dosah ruky a budete se moci více zapojit do dění v našem městě.

Zaregistrujte se online a budete dostávat informace ZDARMA

Pokud máte zájem dostávat zprávy o dění v Rychnově u Jablonce nad Nisou ZDARMA, zaregistrujte se online na adrese www.rychnovujabloncenn.mobilnirozhlas.cz. Od té chvíle budete dostávat SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily o dění v obci – upozornění na výpadky vody, elektřiny, čištění ulic, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího.

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou

Husova 490
46802 Rychnov u Jablonce nad Nisou

IČO 00262552
Bankovní spojení 963232349/0800

Telefon: +420 488 880 921
Datová schránka: fjxbbm5

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Út8:00 – 11:0012:00 – 14:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Čt8:00 – 11:0012:00 – 14:00

Stavební úřad

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
© MěÚ Rychnov u Jabl.n.N.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.