Diskuzní fórum

Téma k diskuzi

Nové silnice

Martin  01.06.2019 22:12
Prosím o informaci kolik stála oprava silnice z Pelíkovic na Košovy a nyní od mostu k Rádlu. Pak mi nedá se zeptat pro koho a za jakým účelem se tyto cesty nechávali opravit? Uděláme nové silnice, což je chvályhodné, pak tam ale dáme zákazy vjezdu pro motoristy kteří tam nebydlí, tedy vlastně všechny a pak na Košovskou pustíme Bohemia Rallye? Platí město silnice závodníkům? Zdá se to někomu normální? Je zákaz vjezdu i ve směru od Rádla?
Vložit příspěvek

Tomáš Levinský

03. 06. 2019 11:08
Dobrý den, investorem akcí je Státní pozemkový fond. Polní cesty C9 a C15 v k.ú. Rychnov u Jablonce n.N. byly vyprojektovány na základě ukončených komplexních pozemkových úprav v k.ú. Rychnov u Jablonce n.N. (probíhaly v letech 2008 – 2015) a v souladu se schváleným plánem společných zařízení. - finance jsou čerpány z fondu Evropské unie, prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) z Programu rozvoje venkova - celková cena rekonstrukce obou polních cest je 18 822 000,- Kč vč. DPH - autor projektové dokumentace: Ing. Radomír Válka - zhotovitelem byla na základě výběrového řízení vybrána firma EUROVIA a.s. - doba výstavby: říjen 2018 – září 2019. Vzhledem k tomu, že se jedná se polní cesty a účelem komunikací je zpřístupnění zemědělských pozemků, bylo navrženo projektantem dopravní značení zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Město není investorem akce. Rallye Bohemia je přes Rychnov trasována několik desítek let, i když se trasy mění a vedou po různých cestách, tak v tom nevidím problém. A pokud při minulých ročnících vznikli nějaké škody na komunikacích, tak jsme se organizátory vždy na jejich odstranění domluvili.
Reagovat

Tomáš Levinský

03. 06. 2019 14:31
Ještě k dopravnímu značení. Umístnění tohoto dopravního značení bylo podmínkou Dopravního inspektorátu.
Reagovat

Pavel Černý st.

04. 06. 2019 10:35
Tomáši,to co zde píšeš je docela otřesný.Takže jsme vydali z našich daní(protože všechny dotace jsou jen přerozdělené daně) 19 milionů na to aby se traktorista pohodlně a bez kodrcání dopravil na pole. A lidé,kteří ty daně celý život platili a dnes již nemají např. ze zdravotních důvodů tu schopnost si pěšky dojít 2km aby se tak,jak to dělali doposud v klidu rozhlédli na krásné panoráma naší hřebenovky. Z jedné strany na Jizerky a Krkonoše a z druhé na Č. Ráj a středohoří.Nebo např. když syn paní Jakubů co bydlejí na Košovech se po průjezdu hřebenovky musel jít hájit na D.I. v Jablonci.Tak jako dalších 20 řidičů,kteří byli načapáni jako škodná díky téměř STBácké metodě nepovolené skryté fotopasti. Vždyť většinou z původních polních cest dnes vznikají silnice pro běžný provoz.Bral bych rychlostní,nebo hmotnostní omezení. Ale zákaz vjezdu? To snad ne! Myslel jsem,že toto značení je tam dočasně po dobu opravdu krásné rekonstrukce těchto dvou komunikací. Co se týče Ralley,s tím jako tradiční soutěží jednou za rok také nemám problém.Jen si myslím,že oni spíše preferují štěrky a šotoliny a nikoliv hladký asfalt. Jinak před několika lety tam závodníci vyvrátili cca. 5 nově vysazených stromů. Tak jsem za komisi Ž.P. věc nahlásil včetně fotodokumentace na našem M.Ů. Bohužel,doposud se žádná náprava nekonala. A údajnou podmínku D.I. ohledně dopravního značení můžeš ty jako velitel naší M.P. a hlavně starosta vyřešit rozumným rozhodnutím zastupitelů našeho města v zájmu spoluobčanů.
Reagovat

Mirek

04. 06. 2019 15:20
Naprosto sváma souhlasím pane Černý. Uvidíme jestli nějak zareaguje i pan Levinský protože to co se teď v Rychnově deje za vymysli tak to už mě hlava nebere a tohle je jedna z těch věcí.
Reagovat

Dan

06. 06. 2019 09:50
A co se tady děje, že Vám to hlava nebere? Cesta na Rádlo je nádherná a hřebenovka taky.
Reagovat

Mirek

06. 06. 2019 17:08
No krásná silnice to je o tom žádná ale na co když po ní nemůžeme jezdit.
Reagovat

Tomáš Levinský

15. 06. 2019 07:41
Pane Mirku, pokud máte na mysli konkrétní problémy, tak je sem napište, nebo se u mně stavte na úřadě a probereme je osobně. Zajímá mně, co je v Rychnově podle Vás v nepořádku.
Reagovat

Tomáš Levinský

15. 06. 2019 07:37
Pavle a ostatní, možná to nebylo z mých vyjádření zřejmé, ale o umístění dopravního značení nerozhoduje starosta, rada ani zastupitelstvo, ale Podle § 77 odst. 1 a § 77a odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb. stanoví místní a přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích: a) na dálnici ministerstvo, b) na silnici I. třídy krajský úřad, c) na silnici II. a III. třídy, místní komunikaci a na veřejně přístupné účelové komunikaci obecní úřad obce s rozšířenou působností.
Reagovat

Martin

07. 06. 2019 08:16
Tak to co jste napsal musí připadat na hlavu padlé úplně každému. Zaplatili jsme 18 000 000 za cesty pro traktory? To snad ne???? Tomu bych nevěřil ani prvního dubna...o fotopasti si myslím svoje, přiznávám že zákon který by uvedenou fotopast legalizoval pro uvedené účely neznám.
Reagovat

Helena

08. 06. 2019 11:46
Je tedy absurdní, že máme pěkně opravené koupaliště, což je opravdu chvályhodné, ale nelze se k němu dostat jinak než na kole nebo pěšky. Takže kdyby se někdo z okolí chtěl k nám přijet vykoupat, tak pochybuji, že by se mu chtělo odstavit auto na parkovišti a jít na koupaliště pěšky.
Reagovat

Petr

08. 06. 2019 22:17
A teď si představte, že v době, kdy to parkoviště bylo vybudované, to auto měl málokdo, a musel jít pěšky. Strašné, že jo. Nebo třeba takové Trosky, tam to také ještě nepochopili, a klidně mají parkoviště dole pod pěkným krpálem. Hrůza.
Reagovat

Lukyboy

09. 06. 2019 11:30
Ooo pán je znalec.Upřesněte prosím nás neznalé,kde se to vybudované parkoviště nachází? A kdybych chtěl pokračovat v té Vaši argumentaci-proč už dávno není k vrcholu M. Everestu vybudovaná pohodlná silnice aby se tam dostal každý,kdo má zájem? Taky trochu mísu,že?
Reagovat

Lukyboy

09. 06. 2019 11:48
Oprava a doplnění: Také trochu mimo mísu,že?
Reagovat

Oprava

09. 06. 2019 15:38
Ne parkoviště, koupaliště.
Reagovat

Martin

09. 06. 2019 17:38
Vážený Petře. Prosím aby jste nám všem strašným hlupákům vysvětlil kde bude parkovat starší člověk, který by eventuálně chtěl koupaliště navštívit a nechce nebo nemůže jít několik kilometrů z města. Pojďte to dáte. Jste evidentně chytrý člověk který ví jak na to. Nebo že by radši ten návštěvník jel jinam? Kde to alespoň bude pro něj cesta přijatelnější?
Reagovat

Petr

09. 06. 2019 19:50
Nejbližší místo, kde se dá bez obaz z MP parkovat je odhadem šest set metrů daleko - ne několik kilometrů. Pokud tedy opravdu jste starší člověk, který je schopen řídit, je ochoten vlézt do té ledové vody a zároveň není schopen těch šest set metrů ujít, ujet na kole či elektrokole, pak asi volte opravdu jiné koupaliště. Kouzlo lesních koupališť je podle mně v tom, že se tam musí jít pěšky či kolmo a tak nějak je tam i díky tomu jiná atmosféra. Proto mi zákaz jízdy autem ke koupališti nevadí. Ostatně loni jsem tam byl asi dvakrát a žádní nemohoucí starci tam neparkovali, ale byli to lidé viditelně mohoucí.
Reagovat

Martin

09. 06. 2019 23:41
Tak jak jste řekl. Pojedou jinam. Dělá se to pro lidi nebo pro kouzlo koupaliště? To je otázka za 18mio. Předpokládám že na místě opět přibude v nejbližší době foto past která vše ohlídá. Sejme pak hezky každého motorkáře který nedejbože pojede na dráhu. Ty vlastně jezdí bez SPZ ... sejme tedy toho důchodce který se vydá podívat se třeba ke křížku který už je pro pro něj pěšky těžko dostupný. Nebo si to tady přečte a pojede cestou od Rádla, kde logicky značka zákaz vjezdu není...Kocoukov končí totiž za branami našeho města. Nevím kdo tohle dopravní značení rozhodoval, ale silnice za 18 mega pro traktory na pole je úlet. Asi jako kdysi budování cesty z hřebenovky do nikam. Podívejte se třeba, jakou cestou musí jezdit lidi z Pelíkovic do Bezděčína, jak vypadá silnice na Kopaninu...urvaný kolo u trakaře je taky kouzlo, to by se vám líbilo. Na nejbližším zasedání zastupitelstva navrhuji projednat opravu cesty na Svatý Kříž. Tam jsou asi taky pole a bude se nám to houbaření lépe pokutovat.
Reagovat

Petr

10. 06. 2019 17:44
Souhlasím s jednou věcí. Neutratil bych ty peníze za ty silnice, byť to neplatilo město. Jinak si myslím, že hřebenovka bez aut, je také hodnota pro lidi, byť tomu možná nerozumíte. A totéž platí o koupališti.
Reagovat

Lukyboy.

11. 06. 2019 21:47
No bravo Petře,takže ti kteří se zde zastávají občanů,kteří nejsou v takové kondici jako jistě Vy,tak ti tomu nerozumí a je to bez těch nemohoucích hodnotnější.Něco tak asociálního a namachrovanýho jsem už dlouho nečetl.Doufejme,že se od takového názoru distancují i zástupci města a ty nesmyslné zákazy vjezdu budou u obou silnic odstraněny. Ono totiž nemá logiku když se někdo z Pelíkovic chce autem dostat na Kopaninu a musel by to objíždět minimálně dvojnásobnou trasou po rozbité silnici ke Košovům. Ale Vy tomu určitě rozumíte a přejete jim to.
Reagovat

Petr

11. 06. 2019 23:07
Ne, bez těch nemohoucích, ale bez aut je to hodnotnější. Na tom není nic namachrovaného, ani asociálního. Slyšel jste někdy o pěších zónách třebas? Jsou v Jablonci i v Liberci. A, taky je tam silnice a obchody. A taky je to protivné, když se tam auta motají. Ostatně, pochopil jsem, že město dá povolení lidem, kteří mají důvod k jízdě přes zákaz.
Reagovat

Lukyboy.

12. 06. 2019 16:56
Ale ti nemohoucí se ani na koupaliště,ani na hřebenovku bez auta nedostanou! A s tím parkováním ke koupališti je nejbližší jakž-takž parkování u kostela v křižovatce=1km.Takže tam a zpět to jsou 2 km což Vám nevadí,alespoň tam budete mít tu správnou atmosféru.Přesto že asociál vůbec nejste. A o pěších zonách jsem se doslechl.Jenže na nich jsou obchody,butiky ap. Takže je třeba je průběžně zásobovat a srovnání s "provozem" na hřebenovce docela kulhá. A rád bych se zeptal,z čeho jste pochopil že úřad dá povolení některým lidem.A to podle jakého klíče? Poraďte nám,kteří tomu nerozumíme.
Reagovat

Petr

12. 06. 2019 20:42
Ne, přirovnání k pěším zónám nekulhá, ne v tom smyslu, ve kterém bylo myšleno, že totiž ještě asociálnější by muselo být znemožnit nemohoucím příchod po pěší zóně. A to dokonce k obchodům a službám. Je spousta dalších míst kam se autem nesmí, i když by to technicky šlo. Třeba do parků. Ta asociálnost.... Dokonce ani na hřbitov se nedá vjet autem. A proč, když tam chodí ponejvíce starší lidé? Asi také proto, že by to kazilo atmosféru a klid místa. A teď si představte, že jsou lidé, kteří vyrazí relaxovat někam ven. Pěšky, na kolo nebo běhat. S dětmi nebo bez. A Pelíkovický hřeben je právě takové pěkné místo, které je škoda zlikvidovat dopravním provozem. Navíc se nechá zaparkovat u Seníku a jít pěšky odtamtuď. A zase, nemohoucího důchodce v autě jsem tam nepotkal, zato čerstvých držitelů řidičáku s do-daleka vyhrávajícím vozem fůru. Ad povolení: dal jsem tedy si tu práci a vygooglil pro vás zdarma: "195/12/18 – rada města souhlasí s tím, aby MěÚ poskytl v odůvodněných případech povolení k vjezdu na hřebenovku na Pelikovicích. 5 hlasů pro" P.S. Parkovat se dá na zpevněné/vyasfaltované ploše pod mostem, což je 400 metrů ke koupališti
Reagovat

Martin

13. 06. 2019 22:55
Tak to tedy shrneme. Petr nesnáší starší, nemohoucí občany, kteří evidentně ten kopec ve 30 stupních nemají šanci vylézt a rád by na místě viděl jen sobě rovné. S jejich potřebami si hlavu příliš neláme. Zeměpisné vzdálenosti mu již od základní školy dělají problém, protože srovnávat parkoviště které je 1m od hřbitovní branky a kostel který je od koupaliště 1km je vlastně totéž že. Z celého srdce vám Petře přeji, aby vám ta vaše vitalita dlouho vydržela, aby jste se i na stará kolena mohl na ta krásná místa podívat a aby jste tam zavzpomínal, jak vám tehdá hrozně vadili ty důchodci, kteří ta kouzla třeba jen tak pro radost a vzpomínku chtěli taky navštívit. A kvůli byrokratům kteří o tom od stolu rozhodují, kteří nad důsledky svých rozhodnutí nepřemýšlí nemohli. Snad budete mít více štěstí než ten dnešní starší spoluobčan, kterého bezskrupulozně vyháníte. Je mi z Vás smutno. Čím si tyhle lidi zasloužili takovou nenávist?
Reagovat

Pavel Černý st.

14. 06. 2019 00:18
Martine,já bych toho Petra až tolik přísně nekritizoval. On tady jen normálně a celkem kultivovaně představuje svoje vidění na současnost. Možná,že časem svůj pohled přehodnotí. Ale smutnější je že podobně smýšlejí a konají naši někteří představitelé města Rychnova! Tady nejde jen o evidentní diskriminaci lidí se sníženou možností se "po svých" dostat na vrchol hřebenovky či se osvěžit na koupališti. Tady jde hlavně o skutečnost,že se vyplatilo mnoho peněz daňových poplatníků na silnice,které dnes smějí využívat jen někteří vyvolení.Ale to co schválila Rada města může jako nejvyšší orgán přehodnotit zastupitelstvo.Věřím,že minimálně osm z nich by se mohlo k takovému rozhodnutí zdravého rozumu a spravedlivého řešení přihlásit. Pokusím se požádat o projednání této záležitosti jako regulérního bodu na nejbližším jednání M.Z. za týden 20.6.2019
Reagovat

Pavel Černý st.

14. 06. 2019 10:34
Právě jsem oficiální cestou požádal tajemníka M.Ů. o zařazení problému nových silnic jako jeden z bodů jednání našich zastupitelů 20.6.2019 v 18 hod. Takže kdo se chcete tohoto jednání zůčastnit,máte možnost se dostavit a vyslechnout si debatu (doufejme)a případně doplnit svým názorem.
Reagovat

Martin

01. 07. 2019 19:32
Děkujeme Pavle. Minimálně v případě Rádelská to vypadá k něčemu bude.
Reagovat

Pavel Černý st.

01. 07. 2019 21:35
Trochu o tom pochybuji.Byl jsem se na MZ podívat a většinou debata zastupitelů byla o tom jak to nepovolit. A když jako hlavní argument od dvou zastupitelů zaznělo:já tady chodím s pejskem na procházku a nechci aby mne tu rušily nějaká auta,tak to silně zabralo i u většiny zastupitelů a silnice asi zůstanou pro průjezd ostatním uzavřena. Ještě je malá naděje v kolaudaci obou silnic.
Reagovat

Hugo Z Hor

01. 07. 2019 22:38
Panove, a ja na druhou stranu doufam, ze to zustane tak, jak to je. Bylo to dobry rozhodnuti. Ja je aby bylo jasno, ze absolutni vetsina neni vzdy absolutni, ze p. Cerny?
Reagovat

Pavel Černý st.

02. 07. 2019 22:05
Ano je to tak-názor absolutní většiny zastupitelů se neshoduje s názorem absolutní většiny občanů!
Reagovat

Dan

03. 07. 2019 13:03
Vy a těch pár diskutujících se považujete za absolutní většinu? Nebo nám to sem doložíte výsledkem nějaké ankety? Plácat do větru dokáže každý.
Reagovat

Pavel Černý.st

04. 07. 2019 11:10
Kdyby jste se dokázal pod svůj názor podepsat hrdino,tak vám to většina lidí na ulici,v hospodě ap.řekne .
Reagovat

Z.R.

02. 07. 2019 23:53
Pokud se někomu jeví stávající dopravní značení jako nevyhovující, nic mu nebrání podat návrh na změnu. "- Pojmenování (název) životní situace Návrh na změnu dopravního značení - Základní informace k životní situaci Pokud stávající dopravní značení z různých důvodů nevyhovuje současné situaci, lze podat návrh na jeho změnu. -Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.) Návrh na změnu dopravního značení je oprávněn podat občan, organizace či orgány. - Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace Podáním písemného návrhu u příslušného úřadu."
Reagovat

Martin

03. 07. 2019 18:15
No tak ať nám tedy nějak rozumně vysvětlí, proč občan Rádla na koupaliště autem jet může a rychnovák za 19 mega ne. To značení je naprasto nesmyslný. Jak je vůbec možné že z jedné strany není nic a z druhé zákaz vjezdu? To tak být může? Neměla by tam tedy být tím pádem jednosměrka? To by asi bylo adekvátní ne? Jel jsem směrem od Rádla a lidi tam mají puštěné psy, malé děti...přitom směrem od Rádla to je normální silnice, což rychnovák kvůli značení vůbec neví a tedy auto zde vůbec nečeká...tímhle značením jen nahrávají nebezpečným situacím. Uvědomuje si to vůbec někdo?
Reagovat

bez komentáře

05. 07. 2019 00:03
Stavební povolení z 5.6.2018 MMJ : „Rekonstrukcí polní cesty C9 dojde ke zkvalitnění dopravního propojení obce Rádlo a města Rychnov u Jablonce nad Nisou.“ A současně Policie ČR KŘ LK : “ Zároveň požadujeme na sjezdu vpravo nainstalovat svislé dopravní značení č.B11 s dodatkovou tabulí č.E13 s textem Mimo obsluhy zemědělských pozemků“. „Rekonstrukcí polní cesty C15 dojde ke zkvalitnění dopravního propojení obce Pelíkovice a části Košovy.“
Reagovat

Helena

14. 06. 2019 11:54
Pokud si dobře vzpomínám, na ploše pod mostem bylo vyhláškou zakázáno parkování, protože tam parkovali zaměstnanci z přilehlé fabriky. Jestli byl zákaz zrušen nevím. A s tou studenou vodou to také není taková pravda, ačkoli už nejsem nejmladší, loni jsem se tam byla koupat (a představte si, že jsem jela autem, protože nám starším to parno cestou na koupaliště nedělá dodře a také se občas ještě chceme vykoupat)a voda nebyla vůbec studená, jak se nám tady snažíte tvrdit. Nyní je tam krásná nová alej, ale neskýtá žádný stín, takže je to pro nás o to horší.
Reagovat

Dan

18. 06. 2019 08:37
Kolik nemohoucích chce asi vidět hřebenovku z auta? Určitě se jich pár najde, stejně jako těch, co by se rádi podívali na tisíce míst, kde byli v době, když byli fit. Jizerské hory, Krkonoše,... Na Černou Nisu vede taky krásná asfaltka a je tam zákaz vjezdu autům. Prostě nejde vyhovět všem, pro jedno procento by to povolení bylo určitě lidské a nikdo by proti tomu neřekl ani popel, ale dalších 99 procent by to zneužilo jen kvůli své pohodlnosti. Je to hnusné a netěším se až to nastane u mě, ale pokud jsem starý nemohoucí, tak už si prostě nemůžu dovolit to, co za mlada. Jak to asi bylo v době bez aut? A koupaliště? Tam to z pod mostu není tak daleko. Problém bude, že tomu důchodci, který by si tam zasloužil parkovat, stejně zabere místo rodinka z Jablonce nebo partičky mladých. Stejně to dopadne, když se parkování posune o 500m blíž ke koupališti. Za mě souhlasím s tím stavem, v jakém je to teď. Autem se dá v dnešní době zajet téměř všude a stížnosti, že je někam potřeba dojít 0,5 nebo 1 km pěšky jsou jen zbytečný keci věčně prudících diskutérů.
Reagovat

CENZOR AMATÉR

18. 06. 2019 21:36
Tak jsem zabrousil na stránky města Rychnova a se zájmem jsem si přečetl mimo jiné i tuto polemiku.Jedni se poptávají,proč je silnice postavená z veřejných financí pro většinu lidí nepoužitelná,protože je na ní zákaz vjezdu. Operují při tom celkem logicky,je to přirozené zkrácení trasy z bodu A do bodu B aniž by se muselo objíždět přes bod C. Také je na místě dotaz ohledně starších či pohybově indisponovaných. Ale jsou tu dva účastníci diskuze,kteří ani tento argument neuznávají. No ve staré Spartě se postižené děti,jokož i nemohoucí starci házeli ze skály.Také lovci mamutů nechali takové členy tlupy svému osudu,jestliže nestačili tempu při přesunu. Ale já doufám,že dnes žijeme v jiné době? V minulém století žil jakýsi Adolf s knírkem pod nosem a z některých Vašich myšlenek Dane by měl asi docela radost a pochopení.
Reagovat

LedaPrd

18. 06. 2019 22:47
Kecy. Dan má pravdu, nikdo nikoho nehází ze skály a skoro nikdo ve skutečnosti nehájí indisponované, jen svoje vlastní zájmy, jako modelaření, venčení psa, kdy se "nedá zastavit" o pár set metrů dále, pikniky u pomníku apod. A nebo všichni co se ohání indisponovanýma - ať je značení tak jak je, a ZTP bude mít vjezd povolen. Hurá hurá, všichni jsou spokojeni. Tisíce děkovných dopisů.
Reagovat

Dan

20. 06. 2019 07:47
Srovnání s myšlenkami Adolfa je celkem mimo, řekl bych. Trochu si to srovnejte v hlavě a nepište blbosti.
Reagovat

Hugo Z Hor

21. 06. 2019 06:12
Řekl bych, že Dan to napsal trefně. Zachovejme si zbytky zdraveho rozumu a nechtějme se všude dostat vozem. To by se za chvíli mohli př. ozvat sběrači hub a jiného lesního bohatství, že jim bráníme různými omezeními ve vjezdu do lesa atd. Viz. silnice na Rádlo ... ano, zkrácení z bodu A do bodu B to jistě je, ale to rozhodně nemusí znamenat zrychlení. Propustnost komunikace je omezená (úzká silnice, dva vozy vedle sebe neprojedou), pro větší dopravní zatížení nevhodná + ještě to tady nezaznělo, ale po této silnici je také vedená cyklostezka Odra Nisa a cyklisté budou jistě další skupinou, která uvítá nový povrch a to, že nebudou nuceni kličkovat mezi vozy. Za mě při dopravním značení této komunikace zdravý rozum zvítězil.
Reagovat

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou

Husova 490
46802 Rychnov u Jablonce nad Nisou

IČO 00262552
Bankovní spojení 963232349/0800

Telefon: +420 488 880 921
Datová schránka: fjxbbm5

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Út8:00 – 11:0012:00 – 14:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Čt8:00 – 11:0012:00 – 14:00

Stavební úřad

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
© MěÚ Rychnov u Jabl.n.N.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.