Městská policie

Diskuze k článku

Zimní pneumatiky

Jan Hauer  29.11.2011 08:51
Vložit příspěvek

Wendy

19. 03. 2015 11:57
Tak nám sliby nového vedení města o tom, že smyslem existence Městské policie je pochůzková činnost, nikoli maximalizace příjmu z pokut, dlouho nevydržely. Udělalo se pěkně a tak se zdejší stateční Semir Gerkhan s Tomem Kranichem číhajíce na narušitele na obvyklém místě (rovince u pumpy) budou celý den prohánět po Rychnově pod majáky, aby si pak mohli vzít náhradní volno, až je bude někde doopravdy potřeba. Peníze holt nesmrdí ani panu policejnímu bakaláři Levinskému (neb starosta úkoluje Městskou policii) a po volbách se vždycky sliby voličům... přehodnocují.
Reagovat

Martin Vágner

20. 03. 2015 07:59
Wendy, výkazy činnosti naší MP hovoří o něčem jiném. Poměr mezi měřením dodržování rychlosti v obci vůči ostatní činnosti MP je zanedbatelný. Možná až někdy půjdete pěšky do Pulečného a prožene se okolo vás nějaký silniční pirát devadesátkou až to s vámi zamává, dáte mi třeba za pravdu. A zkuste se podívat do příjmové části našeho rozpočtu na položku Sankční platby přijaté od jiných subjektů, což jsou právě pokuty, vybrané MP. Za rok 2014 je tam částka 65.500,- Kč, přičemž celkové příjmy města činily více než 53 milionů Kč. Ještě pořád si i přes tato fakta myslíte, že máme MP hlavně na to, aby vybírala pokuty?
Reagovat

Wendy

20. 03. 2015 16:13
Ano, máme MP hlavně na to, aby vybírala pokuty tam, kde se vybrat dá, totiž na rovném přehledném úseku u pumpy. Zato v noci, při pravidelném sobotním rušení nočního klidu kolem náměstí, o městského (jakéhokoli) policajta nezavadíte. Ještěže nevyšel nápad předchozího vedení města radar si nepůjčovat, ale koupit. No, na to se určitě taky časem dostane, předvolební kecy už dnes nemají žádnou váhu a"radarové" firmy umí velmi dobře "motivovat". OK, pojďme na to jinak: měření u pumpy musela předcházet analýza nebezpečnosti tohoto místa - proč se bude měřit právě tam (když teda tvrdíte, že to není proto, aby se tam dalo chytit co nejvíc "pirátů"). Kolik nehod se tam stalo za posledních pět, deset let, s jakými následky na zdraví a životech? Jaké nikoli finanční, ale bezpečnostně relevantní vyznění má každoměsíční dvoudenní opalování se pánů městských policistů?
Reagovat

Nikol

20. 03. 2015 08:51
Postavte se poblíž pumpy a uvidíte, že je to potřeba, protože tam jezdí jako hovádi, namátkou třeba jen řidiči odtahové služby Melichar se tam prohání jak na závodním okruhu..
Reagovat

Wendy

20. 03. 2015 16:15
Mě by spíš zajímalo, proč z Rychnova do Pulečného už dávno není chodník (pruh po bývalé tramvaji tam na to pořád ještě je) - zabít vás dokáže auto i ve "schválené" padesátce a poflakování se MP logicky přece není řešení, nemůžou tam být furt, i když nad přístupem "radar vše vyřeší" budete jásat až do rána.
Reagovat

Nikol

23. 03. 2015 10:05
To samozřejmě dokáže, ale řidič, který jede tou padesátkou má auto pod kontrolou daleko víc než řidič, který zkouší maximální rychlost svojí nadupané káry (nebo jezdí od Dubu z Pulečného do Rychnova, nalitý jak žok).. A když lidé budou vědět, že tam MP stojí, tak tou 50 jezdit budou.. jak logické, že? Mimochodem paní Wendy, to že státní policie vytahuje radary u kostela a občas stojí i u benzínové pumpy Vám nevadí??
Reagovat

Tomáš Vágai

20. 03. 2015 20:51
Wendy (?), díky za váš příspěvek k práci MP. Spíše než o konstruktivní kritiku, která je pravděpodobně nejenom dle vašeho názoru na místě ovšem čtu spíše nactiutrhačný výpad značně nevhodným a nevybíravým způsobem napadající pana Levínského a strážníky MP. Jde tedy daleko spíše o debatu „ad hominemem“ nežli o debatu „ad rem“. Téma, které jste otevřela je součástí programu vícero subjektů současné koalice tvořící většinu z řady zastupitelů a rady města. Co byste řekla tomu, kdybyste změnila neslušný a emotivně laděný výpad vůči MP a starostovi města jakožto jejímu veliteli a účastnila se aktivně konstruktivní debaty hledající optimální podobu práce MP? Součástí jednání zmíněné koalice vzešlé z posledních komunálních voleb je platný návrh seznamu témat, která jsou pro život města důležitými a ožehavými. Předpokládám, že své slovo dodržíme a po únorové "pilotní" veřejné debatě týkající se zimní údržby ve městě je na řadě téma týkající se využití volných ploch ke sportovním a rekreačním účelům iniciovaným samotnými občany Rychnova, která je v plánu na nejbližší měsíc. Pozvání na ni se dostane prostřednictvím RZ, webu města a veřejných informačních ploch také vám. Jedním z dalších témat může být právě bezpečnost ve městě, do níž zajisté spadá také téma vámi kritizované práce MP. Nic, než právě vaše neslušné útoky nemohou bránit vašemu aktivnímu zapojení se do práce na budoucí tváři MP a bezpečnosti ve městě. Dovolím si předem doporučit studium materiálů vypracovaných jak MP samotnou týkající se plnění úkolů, které jí byly vedením města svěřeny, na něž odkazuje pan Vágner, tak bezpečnostní strategie města zpracovaná vámi napadaným starostou města. Jou vám k dispozici na MěÚ. Přes vše výše uvedené považuji váš příspěvek za nactiutrhačný, odporující zásadám slušné a konstruktivní veřejné diskuse a navrhuji administrátorovi webu omezení jeho dostupnosti nemožností zobrazit jej min. do doby, kdy se do práce na vámi kritizované oblasti života obce rozhodnete zapojit způsobem ne takto necitlivým ke svému okolí. Váš příspěvek, dle mého mínění snižuje úroveň veřejné diskuse o životě města zcela mimo rámec pravidel obecné slušnosti a pravidel veřejné diskuse na webu města stanovených radou města, jejichž podoba je vám na MěÚ k dispozici k seznámení, či připomínkování. Naplňuje také v celém slova smyslu to, co se nazývá ve světě současných elektronických komunikačních technologií termínem trolling. Zřejmě patříte, stejně jako já do generace těch, kteří se nenarodili s tabletem v ruce a tak jste ve svém vstupu do veřejné elektronické diskusi, krom věcně kritické části níže, zcela mimo její přijatelný rámec. :-( Zdraví vás Tomáš Vágai
Reagovat

Karel K.

22. 03. 2015 11:36
To že MP kontroluje rychlost je určitě dobře. Způsob je ovšem problematický neboť po první " honičce" s kompletní signalizaci každý v Rychnově ví že se měří a příslušně na to reaguje. Myslím ale že MP má více úkolů a tam už ji není vidět ani slyšet. V místech kde kontroluje rychlost se např. v zimě neudržuje chodník - mezi Květinovou a Smetanovou ulici - lidé chodí po silnici a nikomu to nevadí. Pejskové pobíhají bez vodítek a nikomu to nevadí. Když už chodí MP po městě (viděl je někdo) mohla by si všímat i dlouhodobě prázdných zásobníků na sáčky pro psí exkrementy, nesmyslných značek (cyklostezka + současně zákaz vjezdu) v Husově ulici. O své činnosti dříve informovala - má své internetové stránky s aktualitami z roku 2011. Možná námět pro vedení města a náplň zpravodaje.
Reagovat

Wendy

24. 03. 2015 13:05
Na trollovací příspěvek p. Vágaie budu reagovat jen v těch jednotlivostech, které v něm jsou "ad rem" a nikoli "ad hominem". "neslušný" - nenajdete jediné neslušné slovo; "emotivně laděný" - sorry, zastavím se na MěÚ přečíst si závazná "pravidla veřejné diskuse na webu města stanovených radou města" (jistě jen žertujete a tato visí i někde přímo na onom webu), že jsou emoce zakázané; součástí koalice jsou i subjekty, které lákaly voliče na přehodnocení poflakování se dvou zaměstnanců města několik dní měsíčně u pumpy místo pochůzkové činnosti; "téma týkající se využití volných ploch ke sportovním a rekreačním účelům" - jistě opět jen žertujete, když mluvíte o něčem úplně jiném, ledaže by práce MP probíhala přímo na volných plochách pro rekreační účely, nejlépe rovnou ve volnočasovém oblečení; "materiálů vypracovaných jak MP samotnou týkající se plnění úkolů, které jí byly vedením města svěřeny, na něž odkazuje pan Vágner" - žádný takový materiál nenacházím a p. Vágner odkazuje na rozpočet města; "bezpečnostní strategie města zpracovaná vámi napadaným starostou města" - opět bude zřejmě jen na MěÚ k nahlédnutí?; "navrhuji administrátorovi webu omezení jeho dostupnosti nemožností zobrazit jej" - ano, i cenzurou diskuzních příspěvků se vracíme do dob minulého vedení, následovat nepochybně bude zrušení nepohodlných diskuzí jako takových.
Reagovat

Erik

22. 03. 2015 12:14
No když to čtu, tak se musím smát. Přesně na té rovince mne to připadá někdy spíš jak na Masarykově okruhu. Jako kdyby si tam někdo chtěl zjistit, za kolik vteřin vytáhne motorku z nuly na sto. Ještě že už nemam malé děti. Tak že klidně měřte dál rychlost. Je to lepší dříve než pozdě.
Reagovat

Jarmila

22. 03. 2015 13:08
Dobrý den, my u benzínové pumpy bydlíme a máme malé děti. Jsem všemi 10 pro, aby se tam měřilo, klidně i každý den, ať si město klidně radar i koupí. Já tam městské policii klidně budu nosit i kávu -:) Paní Wendy má asi problém s komunikací. Věci se přeci neřeší anonymní diskuzí na internetu. Kdykoli je přece možné zajít na radnici a osobně tam věci probrat. Mě tam např. městská policie vždy vyšla vstříc - ohledně volně pobíhajícího psa, ohledně nevhodného parkování, mám ale dobrou zkušenost i s úředníky, jsou na požádání schopni zajistit úklid sněhu, úklid silnice i posekání volné plochy. Co zkusit to takto paní Wendy?
Reagovat

Nikola S.

23. 03. 2015 10:00
Já si spíš myslím, že paní Wendy, je zrovna jedna z často pokutovaných, proto se tak rozčiluje..
Reagovat

David Vančura

23. 03. 2015 06:27
Dobrý den, když už se takto vymezujete vůči práci městské policie, bylo by dobré, kdyby jste se představila svým opravdovým jménem a neschovávala se za přezdívku.
Reagovat

Vendula Vančurová

24. 03. 2015 11:49
Není problém.
Reagovat

Martin Dostál

26. 03. 2015 21:08
Já se jen divím diskutovaným, že na vás vůbec reagují. Vy o žádnou věcnou diskuzi nestojíte, jen tu vypouštíte páru a tetelíte se doma u PC blahem jak jste jim to tu krásně nandala. Milá paní tohle je diskuze, tak diskutujte. Taky jsem platil pokutu u kina. Moje hloupost. Ale že bych za svojí pokutu čekal chodník? No to by mě nenapadlo. Jak to napadlo vás, si lze jen těžko domyslet.
Reagovat

Příspěvek byl zablokován pro nevhodný obsah!

Příspěvek byl zablokován pro nevhodný obsah!

Příspěvek byl zablokován pro nevhodný obsah!

Příspěvek byl zablokován pro nevhodný obsah!

Příspěvek byl zablokován pro nevhodný obsah!

Příspěvek byl zablokován pro nevhodný obsah!

Příspěvek byl zablokován pro nevhodný obsah!

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou

Husova 490
46802 Rychnov u Jablonce nad Nisou

IČO 00262552
Bankovní spojení 963232349/0800

Telefon: +420 488 880 921
Datová schránka: fjxbbm5

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Po7:30 – 11:0012:00 – 17:00
Út7:00 – 11:0012:00 – 15:30
St7:30 – 11:0012:00 – 17:00
Čt7:00 – 11:0012:00 – 15:30

Stavební úřad

Po7:30 – 11:0012:00 – 17:00
St7:30 – 11:0012:00 – 17:00

© MěÚ Rychnov u Jabl.n.N.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.