Diskuzní fórum

Téma k diskuzi

Testování Fabia R5

Tomáš B.  15.03.2018 14:16
Vážení, mám problém...nějakou dobu již žiji v Pelíkovicích, u silnice, v opravdu mírné zatáčce. Pochopil jsem, že když jste profesionální jezdec rally, snažíte se si trať zkracovat. To vše bez ohledu na to, kde začíná a končí krajnice vozovky. Jeden kolemjdoucí občan to dnes ráno konstatoval slovy "teď už je tady ta silnice úplně dojebaná" Já, milovník rally, mám asi ještě více rád svoje vozy, které aktuálně tvrdě trpí. Najde se zde někdo odpovědný, kdo mi dá radu, na koho se obrátit s žádostí o uvedení vozovky alespoň do původního stavu vč. té brázdy, která mi zůstala před domem? Díky
Vložit příspěvek

Pavel Š.

20. 03. 2018 06:53
Také bydlím na Pelíkovicích a už toho mám také tak akorát dost. Zajímalo by mě, zda za využívání této silnice závodní týmy něco platí, zda je s nimi uzavřena nějaká smlouva atd. Silnice je již dlouhou dobu v dezolátním stavu a testování závodních aut jí jistě nepomáhá. Stejně tak každoroční Rally Bohemia. Na hřebenovce již po několika závodech chybí cca 4-5 stromů, které závodící přerazili a byly vysazeny z dotací EU. Kdy hodlají organizátoři toto uvést do původního stavu? Všechny tyto aktivity pouze omezují obyvatele Pelíkovic a znehodnocují naše okolí a životní prostředí. Vždy jsem byl příznivcem Rally, ale od poslední, kdy byl z 99% přístup k trati divákům zakázán... Děkuji už ne!
Reagovat

Petr Daníček

24. 03. 2018 18:04
Pokud se týká hřebenovky byl bych pro návrat k předchozímu stavu - to jest zákaz vjezdu motorových vozidel s výjimkou dopravní obsluhy. Jedná se o klidovou oblast využívanou k procházkám. Pokud se chce někdo projít a přiblížit se autem, může zaparkovat na plácku před kioskem.
Reagovat

Tomáš

03. 04. 2018 15:27
Dobrý den, Váš podnět na změnu DZ bude předložen na nejbližší jednání rady města. V minulosti nějaký šikula značku několikrát z jedné strany odcizil, a na druhou stranu umístil omezení rychlosti. To bylo v rozporu, proto byly na obě strany umístěny značky stejné, s omezením rychlosti. V letošním roce dojde k rekonstrukci části "Hřebenovky" od Košov až za Felgenhauerovu pamětní desku, (k novému povrchu), proto bude v druhé polovině provoz výrazně omezen.
Reagovat

Petr Daníček

04. 04. 2018 20:27
Děkuji. Zbývá doufat, že to ten šikula zase nepředělá....
Reagovat

Z.R.

04. 04. 2018 20:35
O dopravním značení snad nerozhoduje nějaký šikula ale příslušný odbor Magistrátu Jablonec nad Nisou.
Reagovat

Tomáš Levinský

05. 04. 2018 15:27
Tím šikulou jsem nemyslel nikoho z úřadu, ale někoho kdo svévolně odcizil a nahradil dopravní značení.
Reagovat

Z.R.

05. 04. 2018 23:48
Z předchozího vyjádření vyznívá že :"nějaký šikula značku několikrát z jedné strany odcizil, a na druhou stranu umístil omezení rychlosti. To bylo v rozporu, proto byly na obě strany umístěny značky stejné, s omezením rychlosti." Tedy šikula odcizil .... "a proto byly na obě strany umístěny značky stejné" - logická otázka kým umístěny a na základě jakého rozhodnutí (proč ten šikula jenom značky neodstranil a montoval jednu nebo to byl on kdo si uvědomil že je to v rozporu a proto umístil na obě strany stejné ?)
Reagovat

Tomáš Levinský

06. 04. 2018 13:34
Skutečně nevíme, kdo značky sundal a umístil jiné. Kdybychom to věděli, asi bychom si takto nedopisovali. Rada na svém jednání 4.4.2018 schválila podnět na změnu dopravních značek. Na Hřebenovce bude tedy po ukončení správního řízení umístěna dopravní značka zákaz vjezdu všech motorových vozidel s výjimkou dopravní obsluhy.
Reagovat

Petr Rubín

05. 04. 2018 20:25
Nevím co znamená ,že v druhé polovině bude provoz výrazně omezen. Každopádně navrhuji ,aby v zatáčce pod Pamětním kamenem manželů Schejbalových byla instalována závora nebo zábrana. Třeba kvůli šikulovi se značkami a i dalším šikulům , kteří potřebují všude jezdit autem.
Reagovat

Tomáš Levinský

06. 04. 2018 13:40
Ahoj Petře, závoru umísťovat určitě nebudeme, protože se jedná o účelovou komunikaci, jejímž účelem je přístup na pozemky mnoha vlastníků. Komunikace se v rámci komplexních pozemkových úprav za tímto účelem opravovala a provedla se i liniová výsadba. V druhé polovině roku se bude s rekonstrukcí v rámci druhé vlny KPÚ opravovat další část. Víc informací zatím nemám.
Reagovat

M.Š.

06. 04. 2018 15:28
A domů budeme lítat nebo co? je to jediná naše příjezdová cesta...
Reagovat

Karel

24. 09. 2018 15:47
Asi by bylo vhodné, aby ten, kdo silnici postavenou z dotací uzavřel, tyto dotace vrátil.Klidovou oblast lze označit jinými značkami a policie by také měla dodržování předpisů kontrolovat. Jinak můžeme zavřít většinu silniček a cest.
Reagovat

Petr Rubín

06. 10. 2018 20:11
Tak se nám opatření zákazu vjezdu na hřebenovku nějak míjí účinkem. Včera během hodiny a půl zde projelo 7 aut a jedna motorka. Jakoby tam ty značky ani nebyly.
Reagovat

Tomáš Levinský

08. 10. 2018 14:24
Potvrzuje se pravidlo, že značka není zeď. Městská policie zvýší dohled na této silnici.
Reagovat

Petr S.

20. 03. 2018 08:24
www.vymoly.cz
Reagovat

Tomáš Levinský

22. 03. 2018 07:19
Dobrý den, kontaktujte Krajskou správu silnic LK. S panem ředitelem jsem už o Vašem problému mluvil.
Reagovat

Tomáš B.

26. 03. 2018 15:38
Děkuji
Reagovat

Petr Rubín

01. 04. 2018 21:27
Také nechápu proč byl povolen obousměrný provoz na úzké hřebenovce. Prakticky každý den tam potkáte nějaké osobní auto. A když budete mít štěstí tak i dodávku ,vojenskou Tatru nebo dakarský Liaz.
Reagovat

Z.R.

02. 04. 2018 16:56
MÚ jistě rád vysvětlí proč a z čí iniciativy byl zrušen na této hřebenovce (ve vlastnictví obce Rychnov u Jbc) zákaz vjezdu všech vozidel (pokud byl skutečně zrušen)
Reagovat

P.

02. 04. 2018 21:12
O tom rozhodlo zastupitelstvo či rada. MÚ s tím nemá co dělat. Blíží se volby, uvítal bych, kdyby se mohli kandidáti vyjádřit, co se silnicí chtějí provést. Ale samozřejmě se nedočkám, jasné stanovisko vždycky jednu nebo druhou stranu naštve
Reagovat

Monika Šitinová

10. 04. 2018 11:16
Já bych se vás ráda, pane Levinský, zeptala na pár věcí,ohledně hřebenovky a byla bych ráda,kdyby jste mi odpověděl.Kdo uklidí odpadky,jak po rally,tak po všech lidech,co chodí na Pelíkovice venčit psy,když,přesto,že jste to přislíbil,město žádné koše nenainstalovalo.Možná si to spousta lidí neuvědomuje,ale všechny pozemky na Pelíkovicích mají nějakého majitele,venčí tedy psy na soukr.pozemcích.Určitě by se nikomu nelíbilo,kdyby jsme my,Pelíkovičtí vzali psy a šli je vyvenčit na vaše zahrady,kde máte cedule s přeškrtnutým sedícím psem.Každý,kdo tu žije,měl tu čest uklízet odpadky po rally a jejích návštěvnících,odhozené kuchyně,lednice a stavební suť.Řekněte mi tedy,co konkrétně s tím uděláte.Děkuji Monika Šitinová Také bych chtěla požádat partičku, podepisující se různými písmeny nebo jako soused,anonymus,koupěchtivý občan a podobná hrdinství,že podepsat se svým celým jménem,pokud s někým komunikujete je základ slušnosti a u mužů pak cti a hrdosti.
Reagovat

Aleš Hrubý

10. 04. 2018 15:01
To, že se lidi chovají jako prasátka víme, ale nejsem si jist, že instalace odpadkových košů s tím něco zmůže. Ten kdo chce odpadek vyhodit ho vyhodí a ten kdo ho nechce vyhodit ho do přírody prostě nevyhodí. Když jdete na procházku a máte sebou 1.5L pití v pet , tak sebou nesete 1.525 Kg cca a když ji vypijete tak už hold nikdo tech 0.025 Kg neunese? Je to na zamyšlenou každého občana této země. A k těm pejskařům se ani vyjadřovat nebudu protože bych se jen rozčílil. Většina pejskařů jsou slušní, ale potkáte i plno hovad a v tovární ulici se tyto "lidé" s pejskama jen hemží. A venčení pejskařů na cizí zahradě známe dobře, jediné co asi funguje je odstřel majitelů, ale to je zakázáno.
Reagovat

Monika Šitinová

10. 04. 2018 15:59
Úplně s vámi souhlasím,že je to o lidech a ne všichni jsou bezohlední,ale tady nejde jen o výkaly a odpadky,ale i bezohlednost k přírodě,potažmo kvůli které na Pelíkovice údajně všichni chodí.Přijedou auty na křižovatku,takže nejde o procházku,ale odvoz výkalů na Pelíkovice,otevřou kufr a vypustí psa bez košíku a obojku a povídají si.Pes je od nich takovou dálku,že není možné ho tak ovládat.Osobně jsem viděla psa,jak před sebou válel malého kolouška.Nedávno jsem sundavala rozklepaného kocoura z plotu a sápal se na něho bojový pes.Až po delší době bylo slyšet zapískání z velké dálky.A to jen střepina z těch všech věcí.Není jim ani trapné chodit po pastvinách,běhají mezi dobytkem a není jim to vůbec divné,že to asi někomu patří a že tím mohou někomu způsobit škodu.Spousta lidí chodí na procházky s malými dětmi a mají psy na vodítku a pak jsou viděšení,když k nim přiběhne cizí pes a pán je daleko od něho.Vím,že je to o lidech,ale nějaké řešení být musí.Odpadky se válejí úplně všude a proč bychom měli být my,Pelíkovičtí, neustále pasováni do role uklízečů a co se týká rally být omezováni tím,jestli nás někdo pustí domů.Když byla tady naposledy kalamita,nechali nás o dva dny déle bez proudu,protože montérům nedovolili opravit dráty,kvůli rally,přesto,že byl havarijní stav.Je tu spousta malých dětí a vše je na elektriku,takže nemáte ani vodu.Jediný výsledek je vždycky spoušť.Tak proč to někdo neuvede do původního stavu.Monika Šitinová
Reagovat

Monika Šitinová

10. 04. 2018 16:13
Moc se omlouvám,nepřečettla jsem si po sobě text-samozřejmě ,,vyděšení".M.Šitinová
Reagovat

Aleš Hrubý

11. 04. 2018 13:20
Jen pro příklad. Nedávno k nám na pozemek vnikl pes od paničky co ho rozhodně neměla pod kontrolou a běžel ke kočárku (4 měsíční holka tam spala). Po vyzvání majitelky mě bylo řečeno, že tento pes děti nežere. Samozřejmě došlo ke slovní výměně a následné odnesení psa z pozemku. Panička se rozčilovala, že je to její pes atd... Následně byla vyzvána, že psa na našem pozemku vidí naposledy živého, příště pokud pes přijde ke kočárku, nebude mít vodítko ani náhubek, dojde k jeho odstřelu ihned. Dokud si pejskaři neuvědomí, že pes je zbraň a budou se chovat jak hulváti tak jediné co zbývá je se bránit na vlastním pozemku, vlastní děcka žádný pes napadat nebude a když tak ho vyklepu z kožichu. Máme rádi zvířata, máme zvířata a máme zabezpečená zvířata.
Reagovat

John Muller

05. 12. 2019 09:01
Reagovat

Tomáš B.

10. 04. 2018 15:29
Dobrý den pane Levinský, připojím se s dotazem, na základě kterého jsem zakládal toto téma. Na Vaše doporučení jsem kontaktoval Krajskou správu silnic LK, konkrétně přímo p. ředitele, který bohužel nereaguje. Jste schopen zjistit, jaká je situace? Děkuji Tomáš Blahovec alias Tomáš B.
Reagovat

10. 12. 2018 23:08
Because of the time required to fill and drain a walk-in tub, there is a risk of becoming chilled. As we age, our skin thins and our circulation slows, making us less able to conserve body heat or respond to chilly temperatures. These factors combine with health conditions such as diabetes that can make seniors more susceptible to hypothermia. People who cannot shower due to stability issues enjoy an easy-access bath. https://walk-tubs.com
Reagovat

29. 03. 2019 18:06
nwrzfs delta vmbwov
Reagovat

deltanumber

09. 10. 2019 16:16
Reagovat

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou

Husova 490
46802 Rychnov u Jablonce nad Nisou

IČO 00262552
Bankovní spojení 963232349/0800

Telefon: +420 488 880 921
Datová schránka: fjxbbm5

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Út8:00 – 11:0012:00 – 14:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Čt8:00 – 11:0012:00 – 14:00

Stavební úřad

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
© MěÚ Rychnov u Jabl.n.N.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.