Diskuzní fórum

Téma k diskuzi

Výborný článek a nebezpečná souvislost s výstavbou haly TRW v bývalé Bramborárně. Nečeká nás něco po

Filuta  06.06.2017 08:17
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Skoro-uplna-zamestnanost-Ale-sami-cizinci-dovezeni-na-praci-kteri-se-opijeji-a-kdyz-je-vyrazi-delaji-zle-Maminky-se-boji-chodit-na-hriste-promlouva-starostka-od-hranic-s-Nemeckem-490695
Vložit příspěvek

M.D.

06. 06. 2017 09:20
Škoda, že na tyto články neodpovídá rada města...každopádně my bydlíme hned pod TRW a zatím s nimi problém není. Asi všechny zaměstnance neuhlídají, ale v případě problémů by jsme situaci řešily s vedením. Nevím jestli je lepší bydlet vedle TRW, nebo ve městě vedle cikánů, nebo u nádraží, ...zlí lidi jsou všude.
Reagovat

Tomáš Vágai

06. 06. 2017 18:55
Reagovat na Parlamentní listy? Jedinou možnou reakci je naprostá ignorace . Myslíte, že by se politika na lokální úrovni (a nedej bože ta vyšší) měla zabývat "Zlými cizinci, kteří zuboženým, dobrosrdečný Čechům berou práci a jejichž děti, potažmo matky trnou hrůzou ve strachu o svou bezpečnost"? Tohle je rétorika nacistů ze 30. letech 20. století a ve slušné společnosti jsou takovéto myšlenkové vzorce naprosto out. Naštěstí jsem v radě města ani v zastupitelstvu nezaznamenal projevy přízně s okamurovci, konvičkovci, vandasovci atp. Jestli Vám tento myšlenkový svět a realita vymezená podobnými souřadnicemi imponuje, potom krom partajních knížek výše zmíněných uskupení doporučuji tričko s ksichtem našeho pana presidenta a zájem o maďarský, či polský pas. Tam se podobným zrůdnostem, k naprostému zděšení kultivované části Evropy, dostává prostoru. Jinak krom Parlamentních listů vřele doporučuji knihu Patricka Kingsleyho Nová Odyssea, která právě vyšla v českém překladu u nakladatelství Kniha Zlín. Je už jenom na Vás jestli si své názory a postoje utváří​te na základě faktů, nebo tzv. "fakt alternativních ".
Reagovat

Filuta

09. 06. 2017 09:03
Jsem (NE)rád, že mne jako občana žijícího v Rychnově pan radní provedl politickou osvětou o kterou jsem vůbec nestál. Myslel jsem si, že když na internetových stránkách provozovaných městem vznesu svou obavu ohledně bezpečnosti ve městě A) dostanu adekvátní odpověd od orgánů města B) rozvine se věcná diskuze k danému tématu. Nícméně realita je jiná. Pan radní Tomáš Vagai mne nejprve sdělí, že takový problém přeci neexistuje a nebude jej brát vážně protože to píší Parlamenmtní listy. Nevím ale toto mi nepříjde jako argument, který by obstál. Nevím kde byl pan radní Vagaiv době konání Rychnovských slavností ale večer po skončení koncertu skupiny Ramstein bylo na na náměstí U Tilie dost horko. Skupinka Poláků z ubytovny v Nádrážní (mimo jiné jsou to zam. dovážení sem za prací v automobilovém průmyslu tak jak ve zmiňovaném článku) která byla víc než silně pod vlivem alkoholu se zde opakovaně pokoušela vyvolat šarvátky. Nebýt na místě naše Městská policie společně s Policií ČR tak asi vše nedopadlo dobře. Ono i drzé vystupování některých ožralých Poláků vůči strážníkům bylo dost za hranou. Nicméně pan radní vagai mne jako správný zastupitel vysvětlit, že pokud jsem svědekm tothoto chování a toto mi vadí tak mám smýšlení nacistů z doby 30. let 20. století. pardon pane radní ale to neberu. O stati kde mne pan radní politicky vychovává jako správný demokrat, který se zjevně nikdy nesmířil s výsledkem přímé prezidentské volby a dále mi doporučuje abych si pořídil jistou stranickou knížku či Polský nebo Maďarská pas a triko s " KSICHTEM " prezidenta ... pardon pane Vagai ale to snad nemyslíte vážně ??? To je odpověď radního na vznesený dotaz občana. Myslíte si, že jsem nesvéprácvný blbeček, který nemá právo na svůj názor a vznesení dotazu ohledně bezpečnosti ve městě ??? Podle Vaši reakce zjevně né. A pokud si na základě vaši rady pořídím ono tričko s fotem našeho prezidenta tak si myslím, že do vyjádření mého politického smýšelní Vám jako radnímu vůbec nic není. Nechci zde zabředat do politiky protože si myslím, že to na tyto stránky nepatří ale bohužel musel jsem reagovat na odpověd pana radního Tomáše Vagaie.
Reagovat

Tomáš Vágai

12. 06. 2017 21:31
Nemohu si pomoci, ale já v odkazu na text z Parlamentních listů a v přiloženém komentáři žádný dotaz nevidím. Zároveň jsem v přiloženém komentáři, vyzívajicím radní, aby se článkem v PL zabývali nenašel nic o Rychnovských slavnostech, či dění na nich. Vše je tam vloženo pod přezdívkou M. D. A tu je mou "nadřazenou" odpovědi dotčen kdosi s přezdívkou Filuta. Je podle Vás nadřazováním se reagovat na zjevně xenofobní text v pozici člověka veřejně činného? S kým má vlastně pan radní Tomáš Vágai tu čest diskutovat? Kdo tu pod anonymní přezdívkou propaguje naprosto zvhrlé názory prezentované PL, potažmo "neví, jestli je lepší bydlet vedle TRW, nebo vedle cikánů..." Na tohle pan radní Tomáš Vágai reagovat bude. Právě takovéto zhovadilé postoje z anonymního davu jsou tím, co již mnohokráte vedlo k rozpoutání nenávisti a násilí. Před tím, ani před podobnými anonymními výkřiky není možné uhýbat. Pokud jde o bezpečnost ve městě v době konání Rychnovských slavností, myslím, že starosta města uvedl věci na pravou míru. Za sebe snad jen škoda, že jste nebyl/a na veřejném jednání týkajícím se bezpečnosti ve městě a nebo snad ano? Těžko se domýšlet, kdo si jednou říká M. D., jindy zase Filuta, čte PL a nerad TRW a cikány?Zájem o jednání se zástupci MP, PČR, rady a zastupitelstva města nebyl zrovna veliký. Lze z toho soudit, že rychnovští své město považuji zřejmě za bezpečné.
Reagovat

Tomáš Arnošt

06. 06. 2017 13:33
S udržováním a rozvojem "průmyslové zóny" v této lokalitě rozhodně nesouhlasím, ale s Parlamentními listy jako zdrojem informací bych byl velmi opatrný.
Reagovat

M.D.

06. 06. 2017 20:15
Já jsem to sem nevložila, tak si nechte ty svý moudra, asi ten kdo to sem vložil, chtěl spíše říct, že se bojí, jací lidé budou v TRW pracovat. Nic konkrétního nikdo nic nepsal.
Reagovat

Tomáš Vágai

06. 06. 2017 20:57
A opravdu Vám přijde, že by radní Rychnova, či jakéhokoli města měli číst Parlamentní listy, nebo je snad brát vážně? Záleží to, jestli je člověk zlým na jeho pasu (myšleno národnosti, či etnicitě)? Je žádoucí cizince dojíždějící za prací do obcí ČR v těchto obcích hlídat? Co potom Češi pracující v zahraničí? Také hlídat??... O téměř "normálním" otírání se o cikány raději nemluvě. Bez jakýchkoli výpadů proti Vám, to co píšete mi přijde nejenom zasazené do zcela vadného kontextu (zkratkovitý manipulativních text na PL a bramborárna v Rychnově, to je slušná bramboračka), ale také myšlenkově zvrhlé. A právě proti tomu se vymezuji. Zajímalo Vás přeci co na to "někdo z radních" V dobrém TV
Reagovat

Filuta

09. 06. 2017 09:10
Mne jako občana města spíše zajímalo jak bude radnice reagovat na agresivní chování Poláků z ubytovny p. Koška v době konání Rychnovských slavností. Jejich agresivnímu konfrontačnímu jednání byl přítomen pan starosta i místostarosta a řešili ho oba strážníci. O Vaše demoagogické argumenty doplněné o Vaši chytristiku a polemiku tady nikdo nestojí. Tady chtejí lidé vidět věcná řešení a opatření směřující k zajištěné jejich bezpečnosti ve městě.
Reagovat

Tomáš Levinský

09. 06. 2017 12:57
V ČR jsou zákony platné pro občany všech národností. Pokud je občané bez ohledu na národnost nedodržují, nastupují represivní složky, jako u nás "měšťáci" a policisté ČR, kteří na místě razantně zakročili. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Vy se v Rychnově cítíte ohrožen a v nebezpečí? Já tedy ne. Máme 2 městské strážníky, místní oddělení policie ČR, kteří pracují nepřetržitě 24 h a kamerový systém. Když to přeženu, tak budeme zřejmě muset požádat ještě armádu.
Reagovat

Tomáš Levinský

09. 06. 2017 13:14
Nevím jaké máte informace vy, ale zatím TRW plánuje rekonstrukci stávajících budov a přístavbu pro výrobu, kde budou zaměstnáni kmenoví zaměstnanci. Já osobě mám spíš obavu z možného průmyslového rozvoje na ploše za bramborárnou, kde je v současné době přes 3 ha rozvojové plochy, pozemky jsou státu a koupit a stavět zde haly může prakticky kdokoli. Budu navrhovat podnět na změnu územního plánu, aby tato plocha byla změněna na trvale travnatý porost, což odpovídá současnému stavu. Je potom na zastupitelích, jak rozhodnou. Pro mně je tato rozvojová plocha problematická z dalšího důvodu a to je nevyhovující příjezdová cesta.
Reagovat

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou

Husova 490
46802 Rychnov u Jablonce nad Nisou

IČO 00262552
Bankovní spojení 963232349/0800

Telefon: +420 488 880 921
Datová schránka: fjxbbm5

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Út8:00 – 11:0012:00 – 14:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Čt8:00 – 11:0012:00 – 14:00

Stavební úřad

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
© MěÚ Rychnov u Jabl.n.N.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.