Diskuzní fórum

Téma k diskuzi

Parkování před samoobsluhou

Štěpán Jašek  16.11.2016 17:56
Dobrý den, rád bych touto cestou upozornil zástupce města a městské policie, že parkování před samoobsluhou podél chodníku je v rozporu se zákonem o silničním provozu. Tato situace je definována tak, že řidič nesmí zastavit a stát ve vzdálenosti kratší než 5 m od začátku a konce vodorovné dopravní značky „Podélná čára souvislá“ . Také nesmí zastavit a stát tam, kde by mezi touto dopravní značkou a vozidlem nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry. Již několikrát jsem byl svědkem konfliktní situace. Bude se řešit, až se někomu něco stane? Prosím o vyjádření kompetentní osoby. Děkuji
Vložit příspěvek

T.M.

17. 11. 2016 09:09
A vyjádření veškeré žádné. Tady se jedná o tak závažné a průhledné porušování, že se není k čemu vyjádřit.
Reagovat

Z.R.

18. 11. 2016 14:51
Zákon o obecní policii § 2 Obecní policie při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plnění dalších úkolů podle tohoto nebo jiného zákona zejména: 3. přispívá v rozsahu stanoveném tímto nebo jiným zákonem k bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, 4. odhaluje přestupky a jiné správní delikty, 5. upozorňuje fyzické a právnické osoby na porušování obecně závazných právních předpisů a činí opatření k nápravě.
Reagovat

chytrolín

23. 11. 2016 15:40
Nevytrhávejte věty z kontextu. V zákoně je ! 27/1 k) řidič nesmí zastavit a stát, ve vzdálenosti kratší než 5 m od začátku a konce vodorovné dopravní značky "Podélná čára souvislá" nebo nástupního ostrůvku tam, kde by mezi touto dopravní značkou nebo nástupním ostrůvkem a vozidlem nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m,: Toto se vztahuje k nástupnímu ostrůvku a čar podel něho. A myslím že nástupní ostruvek u samky nemáme.
Reagovat

Štěpán Jašek

23. 11. 2016 23:02
Pane Chytrolíne, jste skutečně chytrolín. Řidič nesmí zastavit a stát ve vzdálenosti kratší než 5 m od začátku a konce vodorovné dopravní značky "Podélná čára souvislá" nebo nástupního ostrůvku tam, kde by mezi touto dopravní značkou nebo nástupním ostrůvkem a vozidlem nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m. Informace o ostrůvku jsem záměrně vyjmul, protože ten u samoobsluhy skutečně není. Abyste lépe pochopil mysl slova "nebo", dalo by se také napsat, ... pokud tam není podélná čára souvislá, ale je tam nástupní ostrůvek ... Nicméně ze zástupců města nemá evidentně nikdo zájem se k tomuto vyjádřit a diskuze s chytrolíny k nápravě nepovede. Proto mě napadá otázka: Proč tady tato rubrika je?
Reagovat

Martin Vágner

24. 11. 2016 08:57
Problém parkování před samoobsluhou se v Rychnově řeší už velmi dlouho. De iure nastal až nyní, kdy vlastník komunikace namaloval na silnici nepřerušovanou čáru. Bohužel ta čára byla namalována dříve, než byla dokončena právě probíhající oprava přilehlého parkoviště k samoobsluze. Fyzicky tento problém existuje mnohem déle, auta zde parkují od doby, co stojí samoobsluha, protože řidiči de facto neměli a nemají alternativu jiného krátkodobého blízkého parkování.
Předešlé vedení města zvažovalo umístění zákazové značky či vybudování zálivu. Proti zákazové značce se okamžitě logicky postavili majitelé potravin a řeznictví z důvodu obavy z odlivu zákazníků a záliv byl neskutečně drahý (nutná přeložka sítí, vedoucích pod chodníkem).
Souhlasím, že zákony se mají ctít a dodržovat, ale v tomto případě aktivní vystupování v roli žalobce není na místě, dokud řidičům nedáme alternativu v podobě zrekonstruovaného parkoviště, což bude velmi, velmi brzy.
Dá se předpokládat, že tím se celá situace vyřeší.
Nicméně i tak je zvažována další možnost zvýšení kapacity parkovacích míst a to využitím prostoru mezi řeznictvím a potravinami, kde by se posunutím chodníku směrem k bývalé autobusové zastávce mohlo vytvořit šikmé stání pro další 3 automobily. Ale tuto možnost nejprve musíme konzultovat s dopravním expertem a projektantem.
Reagovat

Tomáš Hádek

24. 11. 2016 13:56
"využitím prostoru mezi řeznictvím a potravinami, kde by se posunutím chodníku směrem k bývalé autobusové zastávce mohlo vytvořit šikmé stání pro další 3 automobily" ... čili nově by všichni pěší jdoucí mezi řeznictvím a samoobsluhou nešli po chodníku přímo nejkratší cestou, ale navždycky obcházeli nějaké "šikmé stání"? V čem je výhoda?
Reagovat

Z.R.

24. 11. 2016 14:58
Pane Vágnere, nynější stavební práce pouze upravují stávající parkoviště (dokonce tam byla svého času značka "P"), takže kde parkovat bylo vždy. Nyní se konečně likviduje díra po odstraněném stromu a mění výjezd a vjezd. Je otázka jak bude v praxi realizovatelná možnost výjezdu ze zadních míst a jestli je správné využívat k parkování plochy označené katastru jako zahrada
Reagovat

RM

24. 11. 2016 21:26
Dobrý den, proč neparkujete u Tilie? Jo, ono je to vlastně daleko, že?
Reagovat

Pozorovatel

25. 11. 2016 19:45
Mluvíte mi z duše. Jinak názor pana Vágnera je přímo děsivý. Tady se jedná o PORUŠOVÁNI pravidel silničního provozu a omlouvat to tím, že se nedá parkovat jinak, nebo že se dělají ústupky tohoto typu z důvodu nevýdělku provozovatelů samoobsluhy či řeznictví je na pováženou. Situace nové pokrývky parkoviště samozřejmě nevyřeší vůbec nic a i nadále se bude beztrestně parkovat tak, jak se parkuje nyní. Asi by bylo pane Vágnere lépe se nevyjadřovat, když to sám moc dobře víte a cíleně to házíte do jakéhosi autu. Asi bude třeba volat dopravní policii a zásahy monitorovat. V těch místech stačí jen posečkat na příjezd autobusu a jeho následného odjezdu ze zastávky a budou se vám z tech nebezpečných a nepřehledných situaci ježit vlasy na hlavě
Reagovat

Filuta

26. 11. 2016 14:11
Souhlas ale v tom případě buďme objektivní a řešme přestupky tohoto typu na celém území katastru Města Rychnova a né jen a pouze před samoobsluhou !!! (Sám píšete : Tady se jedná o PORUŠOVÁNI pravidel silničního provozu a omlouvat to tím, že se nedá parkovat jinak, nebo že se dělají ústupky tohoto typu z důvodu nevýdělku provozovatelů samoobsluhy či řeznictví je na pováženou." ) Ale uvědomte si milý motoristé, že v Rychnově pak nezaparkujete mimo vyhrazená parkoviště nikde. On § 25 odst 3 zákona č 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích uvádí : " (3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.Tedy stačí si dát tu práci a změřit si šířku všech komunikací a budete nemile překvapeni ono požadovaných 6 metrů při zastavení ( 3 m. pro každý směr jízdy) nezůstane téměř nikde. Takže beru Vaši výzvu a pojďme do toho a když je naše Městská policie neschopná tyto přestupky řešit pojďme je všichni oznamovat Policii ČR, Obvodní oddělení Rychnov na tel. 735 788 628 nebo ještě lépe na linku 158 jako podezření ze spáchání přestupku. Uvidíme třeba se věci změní
Reagovat

Filuta

26. 11. 2016 14:13
oprava : požadovaných 6 metrů né při zastavení ale stání - omlouvám se
Reagovat

M.D.

29. 11. 2016 14:10
Možná když teda budeme mít teď obr náměstí se stromy a lavičkami, tak by neškodilo zkrátit (zužit)kus chodníku před samoobsluhou ,byly by nějaké parkovací místa a zbylo by i 3 nebo 5 metrů od bílé čáry :-), ovšem celá tato diskuze je zbytečná, páni radní jistě vyřeší za nás .-)
Reagovat

Lopata

05. 12. 2016 21:19
Vy tady řešíte h o v a d i n y, to Vám teda řeknu, a ještě si budete otvírat hubu na provozovatelé samoobsluhy a řeznictví, místo toho aby jste byli rádi, že si máte kde nakoupit potraviny, ono ne všechno si člověk nakoupí v Kaufu cestou z práce a v sobotu jezdit pro 6 rohlíků do Jablonce asi taky není řešení. Zkuste se občas na věc dívat s rozumem a nepruďte místní provozovatelé obchodů, taky se může stát, že za nějaký čas si tady nekoupíte ani ten rohlík k snídani. Vadí Vám snad že místní podnikatelé něco dělají??? a dělají to pro Vás místní občany???
Reagovat

kjzufgwyx

07. 12. 2016 14:44
melfguwogwopgwůgh=
Reagovat

Tomáš Hádek

07. 12. 2016 23:29
"by neškodilo zkrátit (zužit)kus chodníku před samoobsluhou ,byly by nějaké parkovací místa" - viděl jsem tu problematiku chybějících parkovacích míst na vlastní oči: před samoobsluhou v jízdním pruhu čtyři auta, další dvě naproti v zálivu autobusové zastávky, o deset metrů dál (za Mohelkou na place "u Tilie" přesně NULA. Není to o nedostatku parkovacích míst, je to o extrémní lenosti a bezohlednosti některých z nás. Mimochodem, dělící čáru v celém úseku silnice III/28711 (Ještědská, Školní, Kokonínská) namalovala KSS LK jako opatření ke zvýšení bezpečnosti provozu v okamžiku, kdy se jí podařilo prosadit převedení tranzitní nákladní dopravy do Kokonína přes střed Rychnova pomocí zákazových značek u Červeného domu (silnice III/2879); při přípravě tohoto opatření nevydalo Město Rychnov ŽÁDNÉ stanovisko (kdo mlčí, souhlasí). Ono všechno souvisí se vším.
Reagovat

M.V.

18. 12. 2016 11:22
Nové parkoviště je konečně hotové nicméně pro místní pohodlné občany zbytečné, jelikož to vypadá stejně jako předtím. Parkoviště zeje prázdnotou a podél chodníku pořád plno. Nechápu proč je pro lidi takový problém udělat o pár kroků navíc. Asi mnoho řidičů nezná význam plných čar a proto alespoň trochu doufám že pokud by zde byla umístěna dopravní značka se zákazem, tak by to snad konečně pochopili.
Reagovat

M.Skřivánek

26. 03. 2017 23:01
Dobrý den. P roč se před samoobsluhou jednoduše neumístí zákaz stání ? "Patka "pro umístění značky tam je již instalovaná. Předešli bychom tak věčnému dilematu, proč tam jedni nesmí parkovat, zatímco druzí to vesele porušují. ...Tech. poznámka. Při vjezdu z protisměru na parkoviště , ali i při výjezdu z parkoviště ve směru do prava, řidič chtě nechtě přejíždí přes plnou čáru. Jednoduše proto, že je pruh úzký .Je to v pořádku ? M.Skřivánek
Reagovat

.

25. 04. 2017 10:01
Tak už máme před samoobsluhou značku zákazu stání a současně vyznačený přechod pro chodce. Přesto se zde vesele nezastavuje ale stojí. Městská policie za 1. čtvrtletí 2017 vybrala pokuty za 1200 Kč. Zde by tuto částku vybrala během několika desítek minut a nebo by alespoň přispěla k bezpečnosti tím že by zde auta nestála.
Reagovat

.

25. 04. 2017 10:03
Možná by i stačilo jen otočit kameru, která snímá náměstí.
Reagovat

M.D.

25. 04. 2017 15:13
Je to celé nesmyslně udělané, o víkendu je parkoviště u samoobsluhy plné ( těch 15 mist se rychle zaplní) a mimo jiné vyjíždění z parkoviště je dost nebezpečné když z pravé strany nevidím nic, protože tam stojí dům. To jako pardon, ale před samoobsluhou je to přehlednější.
Reagovat

J.P.

25. 04. 2017 16:40
A neni to tim,ze je tady nekdo dost liny?Naproti je parkoviste dost velke nemyslite?
Reagovat

M.D.

25. 04. 2017 19:58
Asi vy, když to píšete. Já totiž chodim pěšky do krámu 500 metrů, a autem vyjimečně.Možná, že nám všem rychnovská MP chce ušetřit peníze a ne aby nás furt za něco buzerovala, jsem nevěděla, že máme ve městě takové hlídače :-) v JBC tomu říkají prevence kriminality, můžete se zeptat na úřade, třeba vám dají práci a můžete vybírat pokuty, když Vám to tak vadí. Nám taky vadí, že celá Tovární až k zahrádkám je posraná hovnama od čoklů, tak doufám, že tu kameru namířej až tam. :-D
Reagovat

00

25. 04. 2017 21:04
Vase reakce mluvi za vse.To co se poslednich par let delo pred samkou uz bylo neunosne,zakazova znacka byla nevyhnutelne reseni.Parkovat se da vedle samky i naproti na parkovisti a lidem je to porad malo.Jak se v Rychnove udela cokoli,lidem to neni dost dobre.
Reagovat

Aleš

28. 04. 2017 09:14
Parkoviště u samoobsluhy je asi na parkování když jdete do samoobsluhy. Takže nevidím důvod, proč by měl někdo někoho nazývat líným. Že se z něj blbě vyjíždí a chybí tam zrcadlo pro bezpečný výjezd je prostě fakt. A pokud se někomu nelíbí, když někdo poví pravdu a musí to nazývat slovem líný atd.. místo toho aby se někdo zamyslel a třeba tam i to zrcadlo dali, pro bezpečnost občanů je smutné
Reagovat

.

28. 04. 2017 16:39
Lenost je kdyz nekdo parkuje podel samoob.protoze vedle je plno a naproti na velke parkoviste se mu to asi zda daleko.To,ze auta stojici podel samoobsluhy brani provozu je pro tyto ridice asi vedlejsi.
Reagovat

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou

Husova 490
46802 Rychnov u Jablonce nad Nisou

IČO 00262552
Bankovní spojení 963232349/0800

Telefon: +420 488 880 921
Datová schránka: fjxbbm5

Město Rychnov u Jablonce nad Nisou - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Út8:00 – 11:0012:00 – 14:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
Čt8:00 – 11:0012:00 – 14:00

Stavební úřad

Po8:00 – 11:0012:00 – 17:00
St8:00 – 11:0012:00 – 17:00
© MěÚ Rychnov u Jabl.n.N.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.